دغدغه های شغلی زنان

لابد شنیده اید که مگر زن راننده کامیون می تواند بشود یا مثلا فلان شغل مردانه و یا برعکس زنانه است؟
انتخاب شغل تاثیر زیادی در زندگی فردی و اجتماعی ما دارد و هر کس با شغلش بخش زیادی از کارآیی و عملکردش تعریف می شود. برای مشاغل گوناگون فاکتورهای مختلفی هم وجود دارد که معمولا جنسیت هم به آن اضافه می شود.

اشتغال زنان

در بحث توانمندسازی زنان آیتم های بی شماری در نظر گرفته می شود و بی شک یکی از این آیتم ها اشتغال زنان است.
در جوامع امروزی یکی از عناصر نشان دهنده ی توسعه و رشد درصد برابری جنسیتی و زنان شاغل در آن اجتماع است .
اگرچه بسیاری از زنان در جایگاه های مختلف به کارهای متعددی مشغول هستند اما هنوز این واقعیت که جنسیت در شغل زنان اثرگذار است از جوامع رخت برنبسته است.

به طور کلی زنان برای به دست آوردن یک شغل و همینطور پیشرفت در آن معمولا کارزار دشوارتری را نسبت به مردان در پیش رو دارند و این تا حد زیادی به الگوهای شهروندی و اجتماعی آن جامعه بستگی دارد. در گذشته مشاغلی که برای زنان تعریف می شد غیر از خانه داری مشاغل محدودی همچون فروشندگی ، خیاطی ، پرستاری و … بود. با صنعتی شدن جوامع و تحولات فرهنگی حضور زنان در اجتماع پررنگ تر شده و نیاز آنها به شغل بیشتر از قبل شد. حالا دیگر زنان در همان شغل های سنتی کار نمی کردند و در عرصه های مختلف فعالانه تر حضور به هم می رساندند.
در جوامع کمتر توسعه یافته عمدتا به دلیل باورهای رایج، به نقش های اجتماعی زنان کمتر بها داده شده و آنها را بیشتر در نقش های سنتیشان تعریف می کنند و بخشی از هویت زن به این دلیل مخدوش می گردد.

دغدغه های شغلی زنان چیست؟

زندگی نوین شرایطی ایجاد نموده که حضور زنان در اجتماع و بازار کار را پررنگ تر از یبل نموده است. از طرفی مسائل اقتصادی نیز به این موضوع که زنان وارد چرخه ی کار شوند دامن زده است.ولی نکته ی جالب توجه این است که دلیل اشتغال زنان فقط شرایط اقتصادی نیست و به عبارت دیگر یک خانم برای کارکردن بیرون از منزل فقط به دنبال بحث های مالی یا کسب موقعیت اجتماعی نیست و بسیاری از خانم های شاغل وقتی پای دلایل سرکار رفتنشان به میان باز شود از موضوعاتی همچون استقلال، رضایت خاطر و احساس مفید بودن سخن می گویند و از اینکه نقش موثری در جامعه ایفا می کنند خوشنودند.

زنان در مسیر شغلی خود با چالش های متعددی مواجه می شوند که عمده دلایل آن مسائل اجتماعی و فرهنگی است.

دغدغه های خانوادگی

کار خارج از خانه برای بسیاری از بانوان سخت و دشوار است. نگهداری از فرزندان و مسئولیت های خانه، مخالفت اعضای درجه ی یک از قبیل پدر و مادر ، همسر و … که از دلایل این موضوع است می تواند مانع فعالیت بیرونی زن باشد.

در قوانین ایران، اشتغال زن توسط قانون اساسی و قانون مدنی پذیرفته شده است. به عبارت دیگر به شرطی که این امر مخالف مصالح خانوادگی نباشد مشکل قانونی وجود ندارد. این درحالی است که امروزه در جوامع مختلف موضوع اشتغال زنان دارای جایگاه ویژه‌ای است و کشورهای مختلف اقدامات متعددی در راستای آن انجام می دهند. چون هم بحث درآمد زایی و استقلال مالی مورد توجه است و هم حضور زنان تحصیلکرده و توانمند در اجتماع باعث پیشرفت و بهبود اوضاع می شود.

از طرف دیگر بارداری و فرزندپروری از دیگر مسائل پیش روی زنان در اشتغال است. مادران شاغل همزمان دغدغه پرورش و رسیدگی به امور فرزندان به ویژه در دوران کودکی و ایفای وظایف شغلی خود را دارند. از آنجایی که مادر مهم ترین و تاثیرگذارترین فرد برای کودک است آرامش خاطر او برای کودک دارای اهمیت فراوانی است. مادری کردن برای زن شاغل امروزی همراه با اضطراب و استرس است چرا که بسیاری از زنان بعد از مرخصی زایمان با مشکلات مختلفی مانند از دست دادن جایگاه شغلی، قانون های حمایتی برای رسیدگی به فرزند و… مواجهند.

نبود مقررات و قوانین حمایتی از قبیل برابری دستمزد و بحث ارتقای شغلی

در حال حاضر تفاوت دستمزد در کشورهای مختلف برطرف شده اما هنوز کشورهایی هستند که جنسیت نیروی کار را در بحث حقوق و مزایا مورد توجه قرار می دهند. در این شرایط زنان  دستمزد پایین تری نسبت به مردان دارند و از مزایای برابر محروم هستند.

مردان همچنان در رتبه و ارتقای شغلی به دلیل مسائل جنسیت بالاتر از زنان هستند.

 

 

این مقاله در حال به روز رسانی است

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *