دنیای داستان

شاید داستان برای خودش چرایی های مختلفی داشته باشد اما در نهایت یک داستان در جست و جوی چه چیزهایی است؟

هدف از داستان 

آدم ها میل به کنجکاویشان را از راه های مختلفی ارضا می کنند. داستان ها آدم را به دنیایی می برند که تویش همه چیز عجیب و غریب است و می توانند مدام لذت ببرند و غافلگیر شوند.

۱- داستان می تواند برای تخیل و پرورش آن خیلی مفید باشد. خیلی از افراد از قدرت تخیل بالایی در کودکی برخوردار بوده اند اما در سنین بالاتر آن را از دست داده اند.

۲- خلاقانه فکر و زندگی کردن از دیگر موهبت های داستان نویسی است که باعث می شود قدرت ایده پردازی و ابتکار شما بیشتر شود و بتوانید داستان های اید ها را در زمینه های مختلف بهتر و بیشتر دریافت و شکار کنید.

۳-جولیا کامرون در راه هنرمند معتقد است افرادی که در هنر سایه وار حرکت می کنند مدام در حال داوری یا سرزنش خودشان هستند و نوشتن داستان می تواند مچ این منتقد سرسخت درونی را بگیرد تا افراد بدون قضاوت بتویسند یا حتی بخوانند.

بنابر این می توان داستان را وسیله ای برای افزایش اعتماد به نفس دانست.

۴- داستان بخشی از ادبیات است و برای همین فرد را با دنیای ادبیات بیشتر پیوند می دهدو از طرف دیگر می تواند دایره لغات را گسترده کند و فن بیان را ارتقا بخشد.

 

از همه اینها گذشته دنیا ادبیات و هنر آنقدر پر از شور و زیبایی و آفرینندگی است که می تواند فرد را در لذت و هیجانی فوق العاده غرق کند و چه نعمتی از این بالاتر؟

۵- شریک شدن در قصه زندگی آدم های دیگر

ادامه دارد

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *