داستان نویسی کودکان

کودکان خلاقیت فوق العاده ای دارند و می توان از طریق هنر و داستان نویسی این خلاقیت را شکوفا کرد و پرورش داد تا در سنین بالاتر هم همراهشان باشد.

داستان خواندن برای کودکان و یاد دادن داستان نوشتن به آنها کمک می کند تا توانایی صحبت کردن و فن بیانشان و همینطور قدرت تخلیشان افزایش پیدا کند.

چگونه به کودکان نوشتن داستان را بیاموزیم؟

کودکان را آزاد بگذارید تا هر چه را که دوست دارند به تصویر بکشند. قدرت ذهن و خلاقیت کودکان بسیار بالاست و می توانند داستان پردازی زیادی را داشته باشند.

می توانید قبلش در مورد سوژه ای که دوست دارند در مورد آن بنویسند با آنها گفت وگو کنید. اینکه دوست دارند در مورد چه چیزی بنویسند و شخصیتشان چیست؟ چه کارهایی انجام می دهد؟

نامش چیست؟ چه علاقمندی هایی دارد و کجا زندگی می کند؟ شاید کودک دوست داشته باشد از زبان اسباب بازیش بنویسد یا مثلا در مورد یک گیاه. به هر حال باید او را آزاد گذاشت تا آنچه را می خواهد در قالب داستان بازگو کند.

می شود از او خواست بعد از پیدا کردن سوژه اش چند خط راجع به آن بنویسد با اینکه در طول هفته داستانش را کامل کند.

نقش نقاشی، داستان، بازی و … در آموزش کودکان

بچه ها تخیل گسترده تری نسبت به بزرگسالان دارند. البته این قدرت تخیل در بعضی بچه ها بیشتر و در برخی از آنها کمتر است یا از طرف خانواده سرکوب شده یا مورد بی توجهی قرار می گیرد.

می توان با تشویق بیشتر کودکان به قصه گویی و قصه نوشتن برای تغییرات رفتاری آنها هم تلاش کرد و آموزش های غیر مستقیم را با قصه، نقاشی یا بازی به آنها  داد.

 

 

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *