دلایل موفقیت شغلی

ما در زندگی ممکن است مشاغل مختلفی داشته باشیم و در هر کدام بدرخشیم و موفق باشیم و یا بر عکس سیر نزولی را در آن رشته یا کار طی کرده و حتی بن بست برسیم.
چه عواملی می توانند در پیشبرد اهداف شغلی ما موثر باشند و حتی از یک فرد الگویی در حرفه و تخصصش بسازند؟

۱_ شجاعت

یک کودک در سال های آغازین زندگیش از هیچ چیزی هراس ندارد حتی به سمت آتش هم می رود و آن را انتخاب و خطر می کند تا ببیند چه اتفاقی می افتد.
او نمی ترسد که اشتباه کرده و یا زمین بخورد اما به مرور اطرافیان با نهیب زدن های مکرر مانع تلاش های خلاقانه ی او می شوند.

چه چیزی پشت این رفتار بچه ها نهفته که از آنها ماجراجویانی می سازد که حاضرهستند ریسک هر کاری بپذیرند؟
کودکان قهرمانان جسور و بی باکی هستند که با ترس بیگانه اند. ترس در هر چیزی شاید بد نباشد و اصلا گاهی هم منطقی به نظر برسد اما ترس بی دلیل هیچ لزوم علمی و معقولی ندارد و عاملی بازدارنده ست.

افراد موفق در کسب و کار و کارآفرینان نمونه، انسان هایی هستند که شجاعت کامل در تصمیم گیری، انتخاب و اقداماتشان را داشته و قادر هستند تبعات مثبت و منفی آنها را بپذیرند.

بنابراین یکی از فاکتورهای مهم در پرداختن به هر حرفه ای جراتمندی در راستای اجرایی و عملیاتی کردن اهداف مربوط به آن حرفه است.

۲_علاقمندی و اشتیاق

بی شک علاقه و اشتیاق سودای چیزی را در دل شما می پروراند و سبب می شود که بتوانید با شوق به حرفه ای بپردازد.

محققان اثبات کرده اند تنها ۲۰ درصد افراد در سراسر جهان به کاری که انجام می دهند علاقمندند و می توان گفت نسبت به آن رضایت دارند. علاقه شاید از هر چیز دیگری مهم تر است. اینکه بتوانی کار مورد علاقه ات رابیابی و در آن به درآمد برسی اتفاق ویژه ایست.

بعضی افراد دنبال آنچه که حقیقتا دوست دارند نمی روند یا اساسا از آن بی خبرند یا اینکه خودشان را از پیگیری علاقه باز می دارند و در نتیجه یک عمر به درگیر کاری هستند که از جنس آن اشتیاقدرونی نیست.

وقتی کاری را که انجام می دهی دوست داشته باشی زندگیت متفاوت از زمانی است که کاری را برحسب وظیفه انجام می دهی. کارت خسته ات نکرده و از تو یک انسان غرغرو و پر ملال نمی سازد برعکس تو در آن روز به روز پیشرفت می کنی و خلاقتر می شوی و ارتباطات گسترده تری را تجربه می کنی.

۳.کسب مهارت

موفقیت شغلی یک فرآیند است و فردی که در کارش به نتایج درخشان می رسد همواره در حال یادگیری و به دست آوردن مهارت هایی است که در حرفه اش به پیشرفت او کمک می کند.
مهارت ها را به روز نکه داشتن لازم است تا در بین رقبا و بازار کار همیشه حرف تازه ای برای گفتن باشد و بتواند در ارائه ی خدمات یا محصولش قوی عمل کند. همه ی مشاغل مهارت های ویژه ی خود را می طلبند و مسلما هر کسی که می خواهد هر روز به زندگی کاریش چیزی اضافه کند، دست از یادگرفتن آنها برنمی دارد.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *