جاناتان مرغ دریایی و تطبیق آن با زندگی شغلی

جاناتان، نام یک مرغ دریایی است که با بقیه مرغ های دریایی متفاوت است. او از اینکه مثل بقیه مرغ ها فقط در جستجوی غذا باشد و بخواهد شکمش را سیر کند بیزار است و تصمیم می گیرد پرواز به سطحی بالاتر و همچنین نقاطی متفاوت که مرغان دریایی دیگر نمی توانند و یا آن را ممنوع می دانند را امتحان کند . کتاب جاناتان مرغ دریایی نوشته ی ریچارد باخ یک کتاب کم حجم داستانی در مورد تلاش های این پرنده برای متفاوت زیستن و سختی های مسیر و اتفاقات کوچک و بزرگی است که برای او می افتد.

به نظر می رسد جاناتان به عنوان یک مرغ دریایی در واقع در این کتاب یک نماد از انسان های سختکوش که جرات متفاوت فکر کردن را دارند و می توانند برای اهداف و خواسته هایشان بجنگند، است. افرادی که به جای نشستن و زمزمه کردن خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو، تغییر را انتخاب می کنند و می توانند به فراسوی رویاها و امیدهایشان پرواز کنند.

دریا نماد عظمت و زندگی است و خواسته ها و اهدافی که در زندگی دارد و می خواهد به آنها برسد و مرغ دریایی هم نماد پرواز و قدم برداشتن برای تحقق این خواسته ها. کتاب حجم کمی داشته و در قالب داستان نوشته شده و به دلیل همین سادگی خیلی زود خواننده می تواند آن را به اتمام برساند و نگاه نویسنده ی داستان در مورد زندگی آشنا شود.

جمله هایی از این کتاب را با هم بخوانیم:

– برای بسیاری از مرغان، تنها خوردن غذا مهم است و نه پرواز.
– بهشت مکان نیست، زمان هم نیست. بهشت رسیدن به کمال است.
– آنچه را دیدگانت به تو می‌گویند باور نکن. چشم‌هایت تنها محدودیت را نشانت می‌دهند.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *