ویژگی های زنان با اعتماد به نفس

دختر ته تغاری خانواده بود که بعد از ازدواج به خاطر کار همسرش از زادگاهش به شهر دیگری برای زندگی مهاجرت کرده بود. به جای اینکه تغییر مکان نگرانش کند و از دوری خانواده زانوی غم بغل بگیرد درس خواند ، در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرد و بعد از قبولی دوباره در دانشگاه ثبت نام کرده و تحصیلاتش را تا مقطع دکترا ادامه داد. برای خودش کار پیدا کرد و به تدریج با پشتکار و مطالعه در کارش موفق تر و توانمندتر شد و به مرحله ی استادی رسید. با درآمدش توانست موسسه ی خودش را تاسیس کند و با جذب کارمند و مدرس به عنوان زنی مدیر، موفق و کارآفرین فعالیتش را گسترش داد.

خانم دکتر نمونه ی بارز زنانی است که با اعتماد به نفس و باور خود فرصت به ظاهر دشوار زندگیش او را از تلاش باز نداشت و از آن به عنوان سکوی پرتابش بهره برد.
زنانی که از خود باوری بالایی برخوردارند کاملا متفاوت به نظر می رسند. آنها در صحبت کردن، کار و حرفه و روابط عاطفی و شخصیشان جذاب و قدرتمند هستند و نکته ی جالب و بارز در این زنان این است ممکن است از نظر بهره هوشی، زیبایی ظاهری و مسائل دیگر کاملا معمولی باشند اما به شدت در تاثیرگذاری و الهام بخشی در دیگران موفق عمل می کنند و بارزترین ویژگی شخصیت آنها این است که دیگران در کنار آنها از حس خوب و انرژی مثبت برخوردارند.

ویژگی‌های زنان با اعتماد به‌ نفس

با ترس هایشان مواجه می شوند و نقاط ضعفشان را می پذیرند

اعتماد به نفس به زن قدرتی می دهد تا توانایی های خود را باور نموده و همواره برای ارتقای توانمندی هایش تلاش نماید. به همین دلیل است که ضعف ها او را نمی ترساند و به عنوان بخشی از شخصیتش یه آنها نگاه می کند که می بایست آنها را بررسی و برطرف نماید. برای همین او به جای انکار ترس ها و مسائل درونش انها را با آغوش باز پذیرفته و برای بهبود و ترمیم آنها چاره جویی می نماید.

 

 

این مقاله در حال به روز رسانی است.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *