ویژگی های زنان با اعتماد به نفس در رابطه

مهین، دختر ته تغاری خانواده ست که بعد از ازدواج و مهاجرت به شهری دیگری به دلیل کار همسرش به جای اینکه تغییر مکان نگرانش کند و از دوری خانواده زانوی غم بغل بگیرد، درس خواند، در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرد و بعد از قبولی دوباره در دانشگاه ثبت نام کرده و تحصیلاتش را تا دکترا ادامه داد. برای خودش کار پیدا کرد و به تدریج با پشتکار و مطالعه در کارش موفق تر و توانمندتر شد و به استادی رسید. با درآمدش توانست موسسه ی خودش را تاسیس کند و با جذب کارمند و مدرس به عنوان زنی مدیر، موفق و کارآفرین فعالیتش را گسترش داد. او در کنار موفقیت حرفه ایش با همسر و فرزندش زندگی عاطفی و خانوادگی خوبی دارد و همسر و مادری موفق است.

زنانی که از خود باوری بالایی برخوردارند کاملا متفاوت به نظر می رسند. آنها در صحبت کردن، حرفه و روابط عاطفی و شخصیشان جذاب و قدرتمند هستند و نکته ی جالب و بارز در این زنان این است ممکن است از نظر بهره هوشی، زیبایی ظاهری و مسائل دیگر کاملا معمولی باشند اما به شدت در تاثیرگذاری و الهام بخشی در دیگران موفق عمل می کنند و بارزترین ویژگی شخصیت آنها این است که دیگران در کنار آنها از حس خوب و انرژی مثبت برخوردارند.

ویژگی‌های زنان با اعتماد به‌ نفس در رابطه

اعتماد به نفس و خود باوری در زنان می تواند تاثیر بسیار زیادی در روابط عاطفی و ازدواج آنها بگذارد. زنانی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند معمولا در روابط خود باهوش و موفق عمل کرده و زندگی عاطفی شادتری را برای خود و طرف مقابلشان می سازند.برقر اری ارتباط با مردان نیازمند دانستن این نکته است که زن با جاذبه و قدرت درونی خدادادیش می تواند کارهای بسیاری برای پیشرفت رابطه ی عاطفی و خلق یک تجربه ی عاشقانه و ایده آل بکند..

 

داشتن اعتماد به نفس به جای غرور

 

تفاوت های زیادی بین غرور و اعتماد به نفس وجود دارد و کنترل گری یا احساس مالکیت و ریاست در رابطه داشتن به معنی اعتماد به نفس داشتن نیست.افراد متکبر  معمولا تاثیر منفی روی دیگران به جا می گذارند و پرادعا و ازخود راضی به نظر می رسند. بنابراین زنان با اعتماد به نفس غرور و تکبر بیجا ندارند بلکه به توانمندی های خود واقفند.

 

آگاهی به ارزش خود

 

این جمله را شنیده اید که تا شما قدر خودتان را ندانید کسی قدرتان را نمی داند؟

احساس ارزشمندی و عزت نفس باعث می شود که فرد از درون احساس زیبایی و اطمینان کرده و با قضاوت های دیگران برانگیخته و به هم ریخته نشود. همین عزت نفس و ارزشمندی تاثیر زیادی روی اعتماد به نفس یک بانو می گذارد و به این ترتیب او نیاز به تمجید و تایید بقیه ندارد. تمرکز روی نقاط ضعف تنها سبب کمبود اعتماد به نفس می شود و اگر شریک عاطفی شما متوجه این مساله شود ممکن است این تفکر به او هم القا بشود که شما انسان ضعیفی هستید. اگر خودتان را دست‌کم بگیرید  عنوان یک بانو دیگران هم در موردتان همینطور فکر می کنند و برعکس اگر احساس توانمندی کنید آنها هم در ذهن خود شما را فرد قدرتمندی می بیند و این تاثیر بسیار مثبتی بر آنها و در نتیجه رابطه ی شما دارد. شما محتاج تایید و تمجید بقیه نیستید و قدرت درخشش شما هر مردی را مجاب می کند تا از بودن در کنار شما حس خوبی بگیرد و این به این معناست که شما صرفا نیاز به اینکه منتظر بمانید تا کسی از شما خوشش بیاید ندارید شما خودتان یک انتخابگر هستید !

 

ورود به رابطه با انتظارات بالا

زنان موفق و با اعتماد به نفس الگوهای تکرار شونده ای دارند. یکی از این الگوها این است  یک زن قوی با انتظارات تعریف شده و استانداردهای بالایی وارد یک رابطه می‌شود. اتفاقا اینکه بعضی جاها توقعات بالا باشد چیز بدی نیست ولی از آن مهم تر شناختن این نیازها و توقعات است.

او نه تنها خودش یه خواسته ها و نیازهایش اشراف دارد بلکه شریک عاطفی اش را هم در جریان این نیازها می گذارد و از او انتظارتوجه و برآورده شدن این خواسته ها را دارد.

 

داشتن هویت مستقل و حفظ آن در رابطه

 

اعتماد به نفس یک زن باعث می‌شود که در رابطه ی درست وارد شده و در مواقع لزوم مرد برای بهبود رابطه‌شان وارد عمل شود؛ چون او برای خود ارزش بی پایانی قائل است و این ارزش گذاری مانع از آن می شود که او وقت و انرژیش را به هدر داده و صرف نادانی ها و انتظارات بچگانه رابطه ای کند.

زن با اعتماد به نفس بی شک برای خود و آینده اش برنامه ریزی و هدفگذاری کرده و از ایجاد رابطه با مردی که همراستا با این اهداف نباشد اجتناب می کند. این به آن معناست که او هرگز هویت فردی و ارزش های خود را دریک رابطه نادیده نمی گیرد. مشکل خیلی از زنان در رابطه ی عاطفی این است که بلافاصله خودشان را تغییر داده و با خواسته ها و علایق طرف مقابل هماهنگ می کنند و بر این تصورند که اینگونه رفتار کردن برای پیشرفت زندگی عاطفیشان مفید است ولی در اصل چنین چیزی صحت ندارد. به عبارت دیگر بانوی با اعتماد به نفس، دست از علایق خود نکشیده و به سرگرمی ها و ارتباطات دوستانه اش همچنان ادامه می دهد. اینکه انسان در مسائل مختلف زندگی انعطاف به خرج دهد بسیار مفید است ولی اینکه به هر دلیل و بهانه ای تصمیم به تغییر خود بگیرد به هیچ وجه.

 

اغلب افراد ضعیف و فاقد اعتماد به نفس لازم احساسات واقعی خود را با دلخوری سرکوب می‌کنند یا تظاهر به چیزی می کنند که نیستند . اما باید دانست که احساسات سرکوب شده بالاخره خود را نشان می دهند.بنابراین بیان ساده و شفاف احساسات بسیار موثر است و می تواند در روشن کردن ذهن طرف مقابل تاثیر بسزایی داشته باشد. فردی که به شما علاقه داشته باشد از صداقت شما خوشش آمده و احساسات شما را می پذیرد و اگر نپذیرفت بهتر است در رابطه با او تجدید نظر گردد. یک مرد واقعی مشتاقانه به احساسات و افکار عشقش گوش می‌دهد و جلوی بیان آنها را نمی گیرد. سرکوب احساسات و نگفتن نظراتتان هیچ کمکی به شما و رابطه تان نخواهد کرد و بر عکس ابراز آنها شفافیت ذهنی آورده و دست پارتنرتان را در بیان احساسات خودش نیز باز خواهد گذاشت .

 

.

 

شجاعت در اعتراف به اشتباه و عذرخواهی

 

اعتراف کردن به اشتباه به شهامت بالایی نیاز دارد. بانوانی که از قدرت ذهنی و روانی بالایی برخوردارند وقتی در ارتباط با شریک عاطفیشان اشتباهی می‌کنند، این آمادگی را دارند که ضمن قبول مسئولیت به دنبال جبران بر آمده و با معذرت خواهی کردن برای بهبود رابطه ی عاطفیشان تلاش کنند. آنها معذرت خواهی کردن را نقطه ضعف نمی دانند و به همین دلیل هم ترسی از آن ندارند. چرا که از طریق عذرخواهی هم  به طرف مقابل عشق و علاقه شان را اثبات می کنند و هم از غرور بی مورد در رابطه دوری کرده اند. برای همین هر جایی که خودشان مقصرند ( نه شریک عاطفی و یا همسرشان) خودشان پیشقدم شده و برای برگرداندن آرامش به اوضاع اقدام می کنند. آنها بی دلیل کینه به دل نمی گیرند و از سرزنش بیجا و لجبازی نیز استقبال نمی کنند  چرا که هدف اصلیشان داشتن رابطه ای دلخواه است..

 

لطافت زنانه داشتن

 

دنیای زنانه دنیای بی نهایت زیبا و لطیف است و مخصوصا در مواجهه با مسائل عاشقانه زنان خود باور و متکی به نفس از ظرایفی که در وجودشان است به بهترین شکل بهره می گیرند. یک زن قوی می تواند در عین لطافت شکوهمند و قوی به نظر برسد و به غرایز زنانه اش به بهترین شکل بها دهد. آنها هرگز خجالتی نبوده و با احساسات زنانه ی خود صادقند و از طرفی کاملا آگاهند گه چطور باید عشق زندگیشان را راضی و خوشحال نگه دارند.

در این زنان قدرت شگفت انگیزی برای سحر و جذب کردن دیگران نهفته است و این کار را بدون کمترین زحمتی و به دور از ادا و ژست انجام می دهند چرا که جذابیت بخشی از شخصیت آنها بوده که با تکیه بر احساس عزت نفس درونی خود آن را بروز می دهند. هر مردی خواهان داشتن رابطه با زنی جذاب است که لطافت زنانه را به زیبایی زندگی می کند.

 

 

 ورود به یک ارتباط به دلیل عشق

 

یک بانوی با اعتماد به نفس تنها به دلیل عشق و علاقه و به عبارت دیگر دلبستگی عاطفی اش وارد یک رابطه می‌شود و آویزان شریک عاطفی اش نمی شود و شخصیت مستقلش به او این اجازه را نمی دهد که صرفا  برای اینکه به مردی نیاز دارد رابطه را شروع  کند .چرا که او بانویی کاملا مستقل است و از پس نیازهای خود بر می آید. به دلیل احساس ارزشمندی ای که از درون دارد جایگاه اجتماعی، شغل، سرمایه و دوستان خود را دارد و آنها را بعد ورود به رابطه نیز حفظ می کند.  او اهداف و آرزوهای شخصی در سرش دارد که ارتباطی با این رابطه‌ی عاشقانه ندارد و هدفش از این رابطه تجربه عشق و محبت و رشد و کمال در یک زندگی دونفره در کنار کسی است که دوستش دارد و مرد مورد علاقه‌اش نیز از او حمایت می‌کند تا به خواسته‌هایش برسد

 

توانایی ترک رابطه ی اشتباه و یا اصلاح یک رابطه

 

یک بانوی مستقل می‌داند که چه زمانی باید یک رابطه را تمام کرده و هرگز در رابطه ای که به سلامت روح و روانش آسیب می زند نمی ماند. او هر زمان احساس کند که باید به یک ارتباط ناسالم پایان داد این کار را می کند. نکته ی مهم این است که او از شکست عشقی فاجعه نمی سازد و آن را به چشم یک تجربه ی دردناک می بیند که باید از آن درس گرفته تا بتواند در آینده وارد رابطه ی عاطفی درست و سالمی بشود.

 

خود واقعیش را زندگی می کند

 

زن قوی می داند که چه فعالیت هایی را دوست دارد و برای تفریح و لذت بردن از زندگیش همیشه وقت می گذارد. از آنجایی که او به شناخت خوبی نسبت به خود رسیده می تواند به راحتی علاقمندی ها و سرگرمی هایش را دنبال کند و بدون ترس و دلهره به یادگیری مهارت ها و چیزهایی می بپردازد که برایش جذاب و کاربردی هست.

 

یادتان باشد همیشه مردی هست که برای به دست آوردن دل شما حاضر به هر کاری باشد و اگر اعتماد به نفس داشته باشید می دانید که شما بدون ذره ای اغراق یک ملکه هستید و مردی که دوستش دارید با شما مانند ملکه‌ها رفتار خواهد کرد. ‏

 

 

 

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *