اثر مرکب

چه بخواهیم چه نخواهیم دنیای امروز دنیای انواع و اقسام کتاب ها، پادکست ها و آموزش هایی است که به موفقیت، رشد فردی و موضوعات از این دست می پردازند.  سخنرانان و نویسندگان بی شماری هستند که هر کدام به شیوه خودشان سعی دارند تا آزمون سخت انسان امروز برای دستیابی به قله های پیروزی و افتخار را آسان کنند.

بدون شک دارن هاردی از افردای است که در این عرصه خوش درخشیده است. کتاب ها و سخنرانی های هم جنبه ی انگیزشی و هم شکل و سیاق آموزشی دارند. در این بین اثر مرکب خودش را حسابی در دل خوانندگان جا کرده است. محتوای کتاب در حوزه ی موفقیت و نثرش ساده و بی تکلف است.

درباره کتاب

اثر مرکب معادل the compound effectnدر واقع به گام های کوچک و موثری که انسان در مسیر موفقیت و رسیدن به خواسته هایش برمی دارد، می پردازد. نویسنده معتقد است لاک پشت بودن بهتر از خرگوش بودن است و یا قاطعیت اعلام می کند:

حرکت آرام و پایدار، برنده است.

دارن هاردی در شش فصل از تاثیر اثر مرکب بر انتخاب ها و تصمیمات گفته و نشان می دهد چگونه می شود اندازه این گام های کوچک را رفته رفته وسعت و تعمیم داد و باورها و عادات جدید ساخت.

 

بخشی از کتاب را با هم بخوانیم:

قدرت اراده را فراموش کنید. اکنون زمان قدرت چرایی است. انتخاب های شما تنها وقتی معنی دارند که بتوانید آنها را به تمایلات و رویاهای خود مرتبط کنید. عاقلانه ترین و انگیزه دهنده ترین انتخاب ها، آنهایی هستند که با چیزهایی که به عنوان هدف و ارزش های بالای خودتان شناسایی می کنید، همراستا هستند. باید چیزی بخواهید و بدانید چرا آن را می خواهید وگرنه آن را از دست خواهید داد.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *