اثر مرکب

چه بخواهیم چه نخواهیم دنیای امروز دنیای انواع و اقسام کتاب ها، پادکست ها و آموزش هایی است که به موفقیت، رشد فردی و موضوعات از این دست می پردازند.  سخنرانان و نویسندگان بی شماری هستند که هر کدام به شیوه خودشان سعی دارند تا آزمون سخت انسان امروز برای دستیابی به قله های پیروزی […]

چه بخواهیم چه نخواهیم دنیای امروز دنیای انواع و اقسام کتاب ها، پادکست ها و آموزش هایی است که به موفقیت، رشد فردی و موضوعات از این دست می پردازند.  سخنرانان و نویسندگان بی شماری هستند که هر کدام به شیوه خودشان سعی دارند تا آزمون سخت انسان امروز برای دستیابی به قله های پیروزی و افتخار را آسان کنند.

بدون شک دارن هاردی از افردای است که در این عرصه خوش درخشیده است. کتاب ها و سخنرانی های هم جنبه ی انگیزشی و هم شکل و سیاق آموزشی دارند. در این بین اثر مرکب خودش را حسابی در دل خوانندگان جا کرده است. محتوای کتاب در حوزه ی موفقیت و نثرش ساده و بی تکلف است.

درباره کتاب

اثر مرکب معادل the compound effectnدر واقع به گام های کوچک و موثری که انسان در مسیر موفقیت و رسیدن به خواسته هایش برمی دارد، می پردازد. نویسنده معتقد است لاک پشت بودن بهتر از خرگوش بودن است و یا قاطعیت اعلام می کند:

حرکت آرام و پایدار، برنده است.

دارن هاردی در شش فصل از تاثیر اثر مرکب بر انتخاب ها و تصمیمات گفته و نشان می دهد چگونه می شود اندازه این گام های کوچک را رفته رفته وسعت و تعمیم داد و باورها و عادات جدید ساخت.

 

بخشی از کتاب را با هم بخوانیم:

قدرت اراده را فراموش کنید. اکنون زمان قدرت چرایی است. انتخاب های شما تنها وقتی معنی دارند که بتوانید آنها را به تمایلات و رویاهای خود مرتبط کنید. عاقلانه ترین و انگیزه دهنده ترین انتخاب ها، آنهایی هستند که با چیزهایی که به عنوان هدف و ارزش های بالای خودتان شناسایی می کنید، همراستا هستند. باید چیزی بخواهید و بدانید چرا آن را می خواهید وگرنه آن را از دست خواهید داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز